Natěrač

Úvodní stránka | Databáze pořadů | Databáze sálů | Obchodní podmínky | O nás | Kontakt |

Mikve

Mohou ženy mluvit, když muži vládnou?
Mikve

Účinkují: Iva Janžurová, Vanda Hybnerová, Jana Boušková, Eva Salzmannová, Taťjana Medvecká, Pavla Beretová, Magdaléna Borová, Antonie Talacková, Marie Poulová
Autor: Hadar Galron
Režie: Michal Dočekal
Délka: 170 min.
Vstupné: 150 - 390 Kč

Mikve – prostor rituální lázně, v níž se věřící židovské ženy pravidelně očišťují – se ve hře současné izraelské dramatičky Hadar Galron stává místem střetu různých přístupů k víře i k životu.

Do ortodoxní komunity přichází Šira, nová lázeňská, před níž se pozvolna rozkrývají osudy místních žen – dramata, o nichž všichni vědí, ale nikdo o nich nemluví. Ve své snaze pomoci naráží empatická, ale přitom razantní Šira na bariéru náboženských pravidel i lidských předsudků.

Ženská komunita, stmelená léta kolem lázeňské Šošany, Širu nejprve odmítá, brání se novému pohledu i nabízeným řešením, aby se posléze v dramatickém závěru ženy pokusily vzepřít svazujícím pravidlům svého společenství.

Na pozadí tradičního židovského rituálu otevírá tato současná hra téma postavení žen ve společnosti, vztahu ortodoxní komunity k běžnému životu, především ale nabízí vynikající herecké příležitosti prostřednictvím psychologicky bohatých postav a jejich dramatických osudů.

11.09Mikvevstupenky19:00
PondělíPraha 1, Stavovské divadlohodin
28.10Mikvevstupenky19:00
SobotaPraha 1, Stavovské divadlohodin

Změna programu vyhrazena!


MikveMikveMikveMikve


TOPlist