Natěrač

Úvodní stránka | Databáze pořadů | Databáze sálů | Obchodní podmínky | O nás | Kontakt |

Mamma Mia!

Muzikál založený na písních skupiny ABBA
Mamma Mia!

Účinkují: Alena Antalová, Leona Machálková, Daniela Šinkorová, Helena Vondráčková, Hana Holišová, Ivana Korolová, Petra Vraspírová, Michael Foret, David Gránský, Jan Kopečný, Tomáš Smička, Petr Kotvald, Pavel Vítek, Tomáš Trapl, Petr Kolář, Oldřich Kříž, Bořek Slezáček, Bronislav Kotiš, Jiří Langmajer, Roman Vojtek, Radka Fišarová, Adéla Gondíková, Olga Lounová, Michaela Nosková, Jitka Asterová, Jaroslava Kretschmerová, Hana Křížková
Autor: Catherine Johnson, Benny Andersson, Björn Ulvaeus, Stig Andreson
Režie: Antonín Procházka
Délka: 150 min.

Příběh se odehrává na řeckém ostrově Kalokairi, kde Donna vlastní a provozuje penzion. Její dcera Sophie je zasnoubena s mladíkem jménem Sky, ale dodnes neví, kdo je její otec. Donna o své minulosti nechce mluvit, a tak se Sophie pustí do pátrání.  Objeví matčin starý deník a narazí na zápisky, ve kterých Donna popisuje intimní schůzky se třemi muži. Sophie je přesvědčena, že jeden z nich musí být její otec a pošle každému pozvánku na svou svatbu, aniž by o tom mamince řekla.

V předvečer svatby skutečně na ostrov přijedou: Harry „Head Banger“ Bright, Bill Andersen a Sam Carmichael. Každý z nich má své manýry. Harry je britský bankéř s jemnými způsoby; Bill je typický Australský cestovatel; Sam je americký architekt, který měl s Donnou milostné pletky, zatímco byl zasnoubený s jinou ženou.

Donna na obřad pozvala své dvě dávné kamarádky; zámožnou Tanyu, která je třikrát rozvedená a jízlivě vtipná, a spisovatelku kuchařek Rosie, která je poněkud ztřeštěná. Před dvaceti lety společně zpívaly ve vlastní kapele „Donna a Dynama“ a plánují, že to na svatebním veselí znovu pěkně roztočí.

Sophie si nejdříve myslí, že je jejím otcem Bill, protože jeho teta Sophia zanechala pro rodinu velké množství peněz. Požádá ho proto, aby ji dovedl k oltáři, a on souhlasí. Brzy nato se Harry a Sam dovtípí, o co jde, a nepochybují, že k oltáři svou právě objevenou dceru povedou oni. Každý z těch tří mužů je přesvědčen, že je otcem Sophie.

Ta jim nakonec oznámí, že místo nich ji doprovodí její matka Donna. Mezitím ale Sophie se Skyem začnou o sňatku pochybovat, protože mají pocit, že se navzájem neznají tak dobře, jak by měli.

Sam zapře, že by mohl být Sophiin otec a následuje hořký konflikt: Donna mu vpálí, že je ráda, že vychovala Sophii sama bez mužské pomoci, která stejně za nic nestojí. V hádce ale vyjde najevo, že jsou do sebe pořád zoufale zamilovaní.

Na svatbě je všem třem mužům jasné, že Sophiino otcovství je neurčité, ale souhlasí, že je to vlastně úplně jedno: Sophie má ráda všechny tři a ani jednomu nevadí být třetinovým otcem, tedy součástí jejího života.

Sophie a Sky oznámí, že se brát nebudou – aspoň ještě ne teď. Aby veškeré přípravy na svatbu nepřišly vniveč, Donna a Sam překousnou svou hrdost a vezmou se. Nečekaně se sblíží také Rosie a Bill a nakonec všechny překvapí Harry, který na svatební hostině představí svého partnera Laurence. Sophie a Sky odcházejí z ostrova na společnou cestu kolem světa.


Mamma Mia!Mamma Mia!Mamma Mia!Mamma Mia!


TOPlist