Letní scéna Harfa 2022

My Fair Lady

Slavný muzikál o lásce profesora lingvistiky a květinářky
My Fair Lady

Účinkují: Barbora Mošnová, Miroslav Hanuš, Tomáš Töpfer, Libuše Švormová, Otakar Brousek ml., Václav Svoboda, Marek Holý, Ludmila Molínová, Pavlína Vojáčková - Rychlá, Lukáš Pečenka, Zdeněk Palusga, Denny Ratajský, Martina Šťastná, Eliška Nezvalová, Radka Krninská, Vanda Chaloupková, Marie Doležalová, Michaela Ďurišová, Nina Horáková, Matěj Kužel, David Voráček, Jiří Racek, Vít Rohr
Autor: Frederick Loewe, Alan Jay Lerner
Režie: Juraj Deák
Délka: 170 min.

Nejdokonalejší muzikál všech dob! Tak bývá nazývána slavná My Fair Lady, kterou poprvé ve své historii uvádí Divadlo Na Fidlovačce. Proslulý americký muzikál A. J. Lernera a F. Loewa, který vznikl na motivy známé divadelní hry G. B. Shawa Pygmalion, měl premiéru na Broadwayi v roce 1956, ale od té doby jakoby nikdy nezestárnul.

Když se samolibému a zapřísáhle staromládeneckému profesoru lingvistiky Henrymu Higginsovi připlete do cesty umolousaná květinářka Líza Doolittleová, ani jeden z nich ještě netuší, co všechno se může stát. A při tom na počátku stála nevinná sázka s plukovníkem Pickeringem. Dokáže Higgins proměnit prostořekou Lízu v sebevědomou mladou dámu, nebo se naopak Líze povede sarkastického Higginse proměnit v muže se srdcem na pravém místě?

My Fair LadyMy Fair LadyMy Fair LadyMy Fair Lady