Letní scéna Harfa 2022

Čarokraj

Rodinná operní expedice
Čarokraj

Účinkují: Roman Janál, Vladimír Javorský, Jakub Tolaš, Petr Stach, Lucie Silkenová, Lenka Máčiková, Jan Šťáva, Pavel Švingr, František Zahradníček, Josef Škarka, Alžběta Poláčková, Jitka Burgetová, Lucie Hájková, Yvona Škvárová, Lenka Šmídová, Jana Šrejma Kačírková, Yukiko Kinjo, Jaroslav Březina, Jan Markvart
Autor: Marko Ivanović
Režie: Petr Forman

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ! Vstoupit do Čarokraje můžete dvěma způsoby - klasickou cestou přes hlavní vchod do Národního divadla nebo tajemným podzemním světem. Průzkumná cesta podzemím začíná na piazzetě ND: pro diváky z přízemí 40 minut před začátkem představení; pro diváky z balkónů 30 minut před začátkem představení; pro diváky z galerií 20 minut před začátkem představení.


Když v roce 1974 vydal britský spisovatel a přírodovědec Gerald Durrell svou knihu Mluvící balík, stal se pro své čtenáře objevitelem fantastické říše s názvem Mytologie, v níž žijí bájní tvorové a bytosti, rostou podivuhodné květiny a vládnou neobvyklé přírodní zákony.
O několik desítek let později se tým v čele se skladatelem Markem Ivanovićem a bratry Petrem a Matějem Formanovými rozhodl v Durrellově bádání po svém pokračovat. V podzemí Národního divadla objevili tajný vchod do Mytologie, pro niž zavedli český název Čarokraj, a jali se zkoumat, co se tam od Durrellových dob odehrálo nového. Zjistili, že mytologické bytosti se dorozumívají zpěvem a že se každých padesát let scházejí k velké slavnosti, při níž jsou noví obyvatelé zapisováni do kouzelné Zpívající knihy. Náš badatelský tým se rozhodl fantastické tvory přemluvit a přivést je na samotné jeviště Národního divadla před zraky malých i velkých diváků.
Vypravte se s námi do Čarokraje a kromě slavnosti tajemných zvířat a bytostí navštivte i tajemné podzemí Národního divadla! Poslechněte si, jak se zpívá v Čarokraji!

ČarokrajČarokrajČarokrajČarokraj