Letní scéna Harfa 2022

Já, Francois Villon

Komorní muzikál o slavném francouzském básníkovi
Já, Francois Villon

Účinkují: Martin Písařík, Petra Vraspírová, Jana Malá, Petr Kostka, Petr Vacek, Peter Strenáčik, Tomáš Petřík, Ondřej Černý, Tomáš Vaněk
Autor: Jiří Hubač, Pavel Vrba, Ondřej Brzobohatý Gregor
Režie: Radek Balaš
Délka: 120 min.

Věnováno památce Jiřího Hubače a Pavla Vrby.

Svůj první muzikál Já, Francois Villon připravilo Divadlo Na Jezerce. Francouzského básníka v něm ztělesňuje mladý herec a zpěvák Martin Písařík, režie se ujal Radek Balaš. Autorem scény je Jozef Ciller, kostýmů Jana Zbořilová. Premiéru měl tento původní český muzikál 22. března 2012 a na 6. října 2014 je plánována 50. repríza.

„Je to muzikál se vším, co k tomuto žánru patří. Zpívá se naživo, hudební základy nahrál autor hudby, Ondřej Brzobohatý s velkým orchestrem,“ říká principál „Jezerky“ Jan Hrušínský. Muzikál je věnován nedávno zesnulým - dramatikovi Jiřímu Hubačovi a textaři Pavlu Vrbovi, kteří se na jeho vzniku významně podíleli.

Text napsal Jiří Hubač, který navštěvoval Divadlo Na Jezerce od jeho počátků a nabídl Villona Janu Hrušínskému pro Jezerku. Oba se pak více než rok scházeli s dalšími tvůrci - básníkem a textařem Pavlem Vrbou, s Ondřejem Brzobohatým a Radkem Balašem a společně vymýšleli, jak budou hru inscenovat.

Já, Francois VillonJá, Francois VillonJá, Francois VillonJá, Francois Villon