Natěrač

Úvodní stránka | Databáze pořadů | Databáze sálů | Obchodní podmínky | O nás | Kontakt |

Don Giovanni

Opera Wolfganga Amadea Mozarta
Don Giovanni

Účinkují: Svatopluk Sem, Marie Fajtová, Jana Šrejma Kačírková, Jaroslav Březina, Ondrej Mráz, Lucie Hájková, Alžběta Poláčková, Jan Šťáva, David Nykl, Lukáš Sládek, Kateřina Kněžíková, Yukiko Kinjo, Adam Šedivka, Jiří Hájek, Miloš Horák, František Zahradníček, Petra Alvarez Šimková, Simona Houda-Šaturová, Aleš Briscein, Richard Samek, Martin Šrejma, Jana Horáková Levicová, Paula Vykopalová, Pavel Vančura, Luděk Vele, Roman Vocel, Pavel Švingr, Petra Perla Nôtová, Michal Kováč, Richard Šveda š, Daniel Pekárek, Bruno Tůma
Autor: Wolfgang Amadeus Mozart
Režie: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Délka: 190 min.
Vstupné: 350 - 1100 Kč

Opera Don Giovanni, Stavovské divadlo a dlouholetá mozartovská tradice patří k vůbec největším chloubám pražských kulturních dějin. Stavovské divadlo je světově unikátním místem, je totiž jediným dochovaným a stále plně funkčním divadlem, v němž se konala světová premiéra Mozartovy opery a v němž zároveň autor své dílo osobně dirigoval. Touto premiérou byla – jak známo – v roce 1787 právě „opera oper“ Don Giovanni a k výjimečnosti Stavovského divadla přispívá i to, že je v něm tato opera hrána po dlouhá desetiletí dodnes.

Světová premiéra Dona Giovanniho 29. října 1787 zaznamenala velkolepý úspěch a nová opera v Praze zahájila svoji cestu za světovým úspěchem a obdivem. V Národním divadle je tato Mozartova „pražská“ opera jedním z nejhranějších titulů.

Mozartova a da Ponteho opera je dílem přímo shakespearovské mnohoznačnosti, prolíná grotesku s tragédií, „vysoké“ s „nízkým“ a vyvolává filozofické úvahy stejně samozřejmě, jako skýtá zábavu plnou vzrušení i humoru.

V roce, kdy uplyne od světové premiéry Dona Giovanniho již 225 let, přichází opera Národního divadla s novou inscenací a novou interpretací příběhu o tomto obdivovaném i zatracovaném „věčném prostopášníkovi“, rebelovi či provokatérovi a narušiteli „veřejného pořádku“. Odpověď na otázku po příčinách donjuanské vášně a vzdoru v Praze tentokrát hledal režisérský tandem známý jako SKUTR - Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský. Mozartovy partitury se ujal šéfdirigent orchestru Národního divadla Tomáš Netopil.

Opera je nastudována v italském originále v představení jsou použity české a anglické titulky.

01.09Don Giovannivstupenky19:00
PátekPraha 1, Stavovské divadlohodin
17.09Don Giovannivstupenky19:00
NedělePraha 1, Stavovské divadlohodin
10.10Don Giovannivyprodáno19:00
ÚterýPraha 1, Stavovské divadlohodin
16.10Don Giovannivstupenky19:00
PondělíPraha 1, Stavovské divadlohodin

Změna programu vyhrazena!


Don GiovanniDon GiovanniDon GiovanniDon Giovanni


TOPlist