Natěrač

Úvodní stránka | Databáze pořadů | Databáze sálů | Obchodní podmínky | O nás | Kontakt |

Le nozze di Figaro (Figarova svatba)

Opera Wolfganga Amadea Mozarta
Le nozze di Figaro (Figarova svatba)

Účinkují: František Zahradníček, Adam Plachetka, Jan Šťáva, Martin Bárta, Jiří Hájek, Paula Vykopalová, Marie Fajtová, Kateřina Kněžíková, Jana Šrejma Kačírková, Kateřina Jalovcová, Stanislava Jirků, Michaela Kapustová, Yvona Škvárová, Lenka Šmídová, Zdeněk Plech, Luděk Vele, Jaroslav Březina, Vladimír Doležal, Václav Lemberk, Jiří Hruška, Aleš Hendrych, Lucie Silkenová, Nikola Houdková, Yukiko Kinjo, Richard Renner, Blanka Sládková, Věra Polednová, Blanka Březinová, Miloš Horák, Roman Hoza, Jiří Brückler, Aleš Jenis, Vladimír Chmelo, Petra Perla Nôtová, Jana Sibera, Eliška Weissová, Pavel Švingr, Josef Moravec, Martin Šrejma, Václav Hajduch, Karel Drábek, Olessia Baranová, Barbora Řeřichová, Richard Šveda š, Frédérique Friess
Autor: Wolfgang Amadeus Mozart
Režie: Josef Průdek
Délka: 195 min.
Vstupné: 350 - 1100 Kč

Světoznámá operní verze Beaumarchaisovy „zakázané“ divadelní hry se zrodila ve Vídni roku 1786. Mozart si tento námět vybral sám a o libreto požádal italského básníka Lorenza Da Ponteho.

Figarova svatba je osudově spojena s Prahou. Přestože se světová premiéra opery konala ve Vídni, teprve v Praze zažila svůj první skutečný triumf, díky němuž divadelní impresário Bondini u Mozarta objednal operu určenou speciálně pro Prahu - tou byl později proslavený Don Giovanni.

Je málo oper, které mají tak bohatý a zamotaný děj jako právě Figarova svatba. Podtitul stejnojmenné Beaumarchaisovy předlohy „Bláznivý den“ trefně vystihuje jeho charakter.

V této opeře o žárlivosti a lásce je Mozartem mistrovsky zpracována celá galerie postav a postaviček v čele s panským sluhou a vtipálkem Figarem, který se se svým děvčetem, komornou Zuzankou dokáže postavit libovůli a nenapravitelnému sukničkářství hraběte Almavivy.

Opera je nastudována v italském originále a v představení jsou použity české a anglické titulky.

03.09Le nozze di Figaro (Figarova svatba)vstupenky19:00
NedělePraha 1, Stavovské divadlohodin
15.09Le nozze di Figaro (Figarova svatba)vstupenky19:00
PátekPraha 1, Stavovské divadlohodin
22.09Le nozze di Figaro (Figarova svatba)vstupenky19:00
PátekPraha 1, Stavovské divadlohodin

Změna programu vyhrazena!


Le nozze di Figaro (Figarova svatba)Le nozze di Figaro (Figarova svatba)Le nozze di Figaro (Figarova svatba)Le nozze di Figaro (Figarova svatba)


TOPlist