Tři mušketýři

Akční lovestory
Tři mušketýři

Účinkují: Tomáš Beroun, Jan Kopečný, Josef Vojtek, Juraj Bernáth, Petr Ryšavý, Stanislav Hložek, Jiří Helekal, Alžbeta Bartošová, Sylva Schneiderová, Radka Fišarová, Linda Finková, Markéta Procházková, Zdenka Trvalcová, Bohouš Josef, Tomáš Trapl, Martin Pošta, Zbyněk Fric, Dušan Kollár, Josef Vágner, Martin Šemík, Lešek Semelka, Richard Genzer, Juraj Bernáth, Michal Suchánek, Ivan Vyskočil, Filip Vlastník, Matěj Maleček, David Tesárek, Lenka Bílková, Adéla Hájková, Johana Hájková, Jana Sochůrková, Jan Čížek, Tomáš Kuťák, Václav Procházka, Marek Lhotský, Jakub Šimůnek, Miloslav Šturc, Dominik Peřina, David Sklenička, Zuzana Pokorná
Autor: Michal David, Lou Fanánek Hagen, Bryan Adams, Libor Vaculík
Režie: Libor Vaculík
Délka: 150 min.

Romantický příběh o přátelství, lásce, ale také o intrikách a nenávisti se odehrává v první polovině 17. století, kdy vládl Francii Ludvík XIII. Ten se však více než o stát zajímal o organizování plesů, honů a jiných světských radovánek. Vládu nad státem držel tedy pevně v rukou kardinál Richelieu - člověk vzdělaný, inteligentní, zrozený pro politické machinace. Nad Francií visela hrozba války s Anglií. Ve snaze zkompromitovat královnu Annu povolá Richelieu falešným dopisem anglického lorda - vévodu z Buckinghamu do Paříže. Zde má být překvapen v náručí Anny, a ta má být usvědčena z vlastizrady. Lordovi Buckhinghamovi se díky důmyslnému přestrojení podaří navštívit královnu. Jako zástavu lásky mu Anna předá přívěsky, které dostala od svého manžela Ludvíka.

Rozzlobený Richelieu degraduje šéfa policie Rocheforta. Vymyslí lest. Přemluví krále, aby na počest Anny uspořádal ples, na který si královna musí vzít přívěsky. Zoufalá královna prosí o pomoc svoji důvěrnici Constance. Do vysoké politické hry vstupuje náhodně mladý Gaskoněc - d Artagnan. Miluje Constance, rád by se stal mušketýrem. Je tedy připraven splnit pro svou lásku i pro královnu nemožné. Za doprovodu svých přátel Athose, Porthose a Aramise cestuje do Anglie. Úkol je jasný - přivést co nejrychleji zpět přívěsky pro královnu. Ty musí včas ozdobit její plesovou toaletu.

Richelieu pověří Milady, aby na cestě do Anglie předhonila mušketýry a zmocnila se tak přívěsků. Milady využije všech svých ženských prostředků, vláká lorda Buckinghama do pasti - vžene ho do náručí smrti. I Constance umírá její rukou. Milady je však odhalena a ve spravedlivém soudu, kterému předsedá její bývalý manžel - Athos, popravena. D Artagnan vrací královně Anně přívěsky. V náhodném souboji zabíjí Rocheforta a Richelieu mu nabízí právě po něm uvolněné místo šéfa policie. D Artagnan však odmítá. Chce sloužit ve službách krále, chce se stát mušketýrem.

Královna plní přání svého manžela - přichází na ples ozdobena přívěsky. Slavnostně předává d Artagnanovi mušketýrský stejnokroj a plní mu tak jeho přání - stát se mušketýrem.

Tři mušketýřiTři mušketýřiTři mušketýřiTři mušketýři


TOPlist