Amerikana III

Baletní večer
Amerikana III

Účinkují: Nikola Márová, Miho Ogimoto, Alina Nanu, Alexander Katsapov, Ondřej Vinklát, Ivanna Illyenko, Magdalena Matějková, Daria Lazucová, Sophie Fletcher, Monika Hejduková, Marta Máchová Drastíková, Aya Watanabe, Štěpán Benoni, Veaceslav Burlac, Karel Audy, Jiří Waňka, Mathias Deneux, Jonáš Dolník, Petr Strnad, Francesco Scarpato, Giovanni Rotolo, Ondřej Novotný
Délka: 130 min.

Themes and Variations
Choreografie: George Balanchine
Hudba: Petr Iljič Čajkovskij
Scéna: Roman Šolc
Kostýmy: Roman Šolc
Nastudování: Victoria Simon

In the Middle Somewhat Elevated
Choreografie: William Forsythe
Hudba: Thom Willems
Kostýmy: William Forsythe
Světla: William Forsythe
Nastudování: Jodie Gates

Fancy Free
Choreografie: Jerome Robbins
Hudba: Leonard Bernstein
Scéna: Oliver Smith
Kostýmy: Kermit Love
Světla: Ronald Bates
Nastudování: Jean Pierre Frohlich, Bart Cook
Dirigent: David Švec

Již po třetí v historii uvádíme komponovaný večer z choreografií americké provenience. George Balanchine, Jerome Robbins a William Forsythe představují zvláštní sourodou trojici osobností, která vytvořila vskutku nezapomenutelný baletní styl.

Baletní večer Amerikana III je doslova souhvězdím tří tvůrců, po jejichž nesmazatelné stopě kráčejí všechny další generace špičkových choreografů stavějících na principech klasického baletu. Tuto jedinečnou taneční techniku dokázali proměnit do fantastických forem, které budí úžas v divácích a inspiraci v následovnících.

Jde o prestižní tituly, zajímavé jak pro znalce baletu, tak pro širokou veřejnost. Jak z přehledu jednotlivých částí vyplývá, divák zhlédne tvorbu „americké choreografické klasiky“ a zaposlouchá se do atraktivních tónů a zvuků význačných hudebních skladatelů.

Dílo FANCY FREE je uváděno se souhlasem The Robbins Rights Trust a se souhlasem agentury Boosey & Hawkes Music Publishers Limited. Scéna a kostýmy k FANCY FREE byly zapůjčeny z Dánského královského divadla.

Amerikana IIIAmerikana IIIAmerikana IIIAmerikana III